This Wednesday we have four Cup finals to look forward to with the U14 Schools League Finals held at The Sportsground.

Kick-off is at 11:30am for the U14 C League Plate Final, 1pm for the U14 C League Final, 2:30pm for the U14 B League final and 4pm for the U14 A League Final and you can get the teams for all eight squads below

 

BUY FINALS TICKETS HERE

 

U14 C LEAGUE PLATE FINAL

ABBEY CC CLARIN COLLEGE
Alfie Cooney 1 Joshua Okafor
Alan Bryan 2 Ethan Burke
Owen McNamara 3 Ross Glynn
Kelvin Gaffen 4 James Ivory
Brion O’Dowd 5 Cian Feeney
David O’Gara 6 Jamie Gill
Luca Martin Nolan 7 James Mangion
Antonio O’Donnell 8 Jamie Burke
Cathal Garavan (Captain) 9 Jamie Gerathy
Alexander Oates 10 Ethan Brennan
Cormac Lee 11 Paul Thornton
Conor Cooke 12 Conan Tierney (Captain)
Kyle Tigh 13 Eoghan Cooley
Luke Kelly 14 Joshua Lowe
Ben McGarry 15 Gavin Kearney
Sean Henry 16 Charlie O’Neill
Nathan McDermottroe 17 Jack Ryan
Damien O’Dowd Hayden 18 Joseph Hurley
Kyran Downes 19 Orian Hanlon
Shaun Lynam 20 Cian Mac Eneaney
Peter Walsh 21 Ronan Cahalan
Peter Morahan 22 Ciaran Mahony
23 Daniel Flatherty

Clarin College Extended Squad

Cormac Morris

Coaches

Anne Marie Hession, Alan Daly, Cian Tottman and Seamus Clancy

 

U14 C LEAGUE FINAL

COLAISTE CHIARAN ATHLONE SCOIL CHUIMSITHEACH CHIARAIN
Andy Joyce 1 Aonghus O’Flatharta
Robbie Cruise 2 Evan O’Lionsigh
Jack Hayes 3 Marcas Mac Con Iomaire
Matthew Shine 4 Patrick O’Leary
Daniel Cruise 5 Eoin Mac Donnacha
Jack Kelly 6 Cuan O’Domhnaill
Emmett Muldowney 7 Padraig Seoighe
Dean Harkin Brown 8 Emmet O’Conghaile
Scott Powell 9 Daithi O’Flatharta
Emmet Killeen 10 Kieran Mac Diarmads
Shane Toomey 11 Tom O’Loing
Shay McGuinness 12 Eoin Mac Donnacha
Micheal Brooks 13 PJ Mac Donnacha
Szymon Skoczen 14 Ruadhan O’Coisdealbha
Enda Brown 15 Conail O’Comghaile
Sean Finneran 16 Luke O’Flatharta
Ryan Cooley 17 Luke O’Murchu
Timothy Tselapedi 18 Ryan O’Flatharta
Harry Johnson 19 Michael O’Tuathail
Chris Henry 20 PJ O’Griofa
Diarmaid Killeen 21
22
23

Scoil Chuimsitheach Chiarain Coaches

Eamon O’Domhnaill and Ted O’Se

 

U14 B LEAGUE FINAL

COLAISTE EINDE ST.MUREDACHS
Kacper Podalak 1 Daniel Hastings
Colin O’Connor 2 John Langan
Robert Mitchell 3 Adam Morrisson
Darragh Dickson 4 Oisin Breslin
Callum Carthy 5 Diarmaid Duggan
Liam Oliver 6 Conor Mayock
Dylan Carr 7 Matthew Beale
Dara Walsh 8 Oisin McCann
Rowan Dickson 9 Alex Mescal
Luke McEvoy 10 Tom Ruane
Jack Vale 11 Anthony Neary
Conor Dalton 12 James Fox
Shane McGovern 13 Peter Quinn
Filip Glinka 14 Dylan Devaney
Malachy Maloney 15 Conor Jordan
Keith O’Neill 16 Jamie Devers
Jack McEvaddy 17 Nathan Duffy
Joseph Carroll 18 Daithi Cullinane
James Harvey 19 Jack Clarke
Cormac Clarke 20 Cian Fitzpatrick
Daniel Kennelly 21 Cian Hannon
Ceidhlim Larkin 22 Ryan Coldrick
Quin Maloney 23 Jack Clarke

Colaiste Einde Extended Squad

Adam Gulec, Oisin O’Curraoin, Adam Forde, Tomas Philips, Ethan Molloy, Aaron Keane, Charlie Carroll and Evan Craughwell

Coaches

Alan Curran, Sean Regan, Matthew McNamara and Thomas Walsh

St.Muredachs Extended Squad

Kai Kilbane and Sean Foody

Coaches

Trish Walkin, Richard West, Jim Mescal and Ray Sheehan

 

U14 A LEAGUE FINAL

MARIST COLLEGE SLIGO GRAMMAR SCHOOL
Ciaran West 1 Nigel Wood
James Kelly 2 Aron Martin
Hugo Hannon 3 Sam Carnegie
Evin Claffey 4 Jack Kells
Peter Bourke 5 Reece Hill
Jimmy Walshe 6 Sean Duffy
Ryan Nagle 7 Alistar Hewson
Rueben Colleran (joint Captain) 8 Cathal Moffat (Captain)
Owen Egan 9 James Whelan
Andrew Cotton 10 Jasper Gimena
John Finnan 11 Darragh Moran
Oisin O’Donoghue (joint Captain) 12 Reuben Galvan
Darragh Glennon 13 Kelvin Kalu
Jacob Bourke 14 Oisin Choo
Philip Finnan 15 Kenneth Kalu
Daniel Cleary 16 Arran O’Donoghue Symmons
Donncha Dullea 17 Evan Barrett O’Neill
Conor Doran 18 Hammad Chaudry Hussain
Jack McDonnell 19 Daniel McGoldrick
Myles McSharry 20 Aaron Williams
Hugh Loftus 21 Aaron Galvin
Sean Brett 22
Conor Flynn 23

Marist College Extended Squad

Senan Nugent, Alex Connor, Barra Powell, Daniel Standard, Feidhlim Byrne, Daniel Kamphambale, Luis Afedoaei and Aidan Costello

Coaches

Mick Loftus and Charlie Couper

Sligo Grammar School Extended Squad

Ronan Mullan and Dylan Nicholson

Coaches

Simon Galvin and David Cummins

 

This Sunday we have four Cup finals to look forward to with the Bank of Ireland Connacht U13, U15, U16 replay and U17 Boys Cup finals all held at The Sportsground.

Kick-off is at 11am for the U16 replay, 12:30pm for the U13 final, 2pm for the U15 final and 4pm for the U17 final and you can get the teams for all eight squads below

 

BUY FINALS TICKETS HERE

 

U13 BOYS CUP FINAL

BUCCANEERS RFC CORINTHIANS RFC
Brian Rourke 1 Iustin Ababei
Callum McCormack 2 Cian Madden
Peter Daniels Sunny 3 Micheal Duignan
Myles Fallon 4 Darragh Dickson
Matthew Dolan 5 Cathal Keaveny
Patrick Finneran 6 Luke Carr
Harry Lowe 7 Eoin Healy
Jack McDonnell (joint-Captain) 8 Enda Colleran
Hugh Loftus 9 Charlie Garvey
Daragh Murray (joint-Captain) 10 Evan McDonagh (Captain)
Padraig O’Neill 11 Luke Dilleen
Conor Flynn 12 James Molloy
John Finnan 13 Aaron Hanrahan
Ronan Tynan 14 Harry Watterson
Donnchadh O’Dwyer 15 Colin Roche
Conor Doran 16 Dylan McGrath
Aidan Costello 17 Aidan Clarke
Paidi McKiernan 18 Julien Flynn
Eoin Carr 19 Jack Conroy
Cillian Donohoe 20 Donnacha Lawless
Michael Doolan 21 Padraic Kennedy
Aaron Delaney 22 Brion Kearney
Scott Lowe 23 James O’Connor

Buccaneers Extended Squad

Chris Sylla (24), Oisin Donoghue (25), John Morris (26), Ruairi O’Connor (27), Rian Wheatley (28)

Coaches

David Flynn, Garret Tynan, Mick Loftus, John Murray, David Lowe

Corinthians Extended Squad

Ruairi Burke, Aidan Fahy, Rian Grealish, Ronan Kearney, Conor Niland

Coaches

Brian Clarke, Cian Baynes, Dave Watterson, Donal Murphy, John Dilleen, John Roche, Johnny McDonagh, Paul Gill, Sean Duignan

 

U15 BOYS CUP FINAL

BUCCANEERS RFC SLIGO RFC
Elliot Rooney Digan 1 Kamsi Mojekwu
Stephen O’Connor 2 Ryan Burrows
Isacc Jocher 3 Roghan O’Neill
Tyler Mason 4 Naoise Fitzgerald
Dylan Ryan 5 James Mackey
Kailin Blessing 6 Sean Keaney
Conor McCormack 7 William Draper (Captain)
Kyle Byrne (Captain) 8 Jake Laws
Diarmuid Lyons 9 Andrew Ryan
Brian Doyle 10 Cillian O’Neill
Daire Burke 11 Logan Markey
Kyle Mahon 12 Ricardo Gambi-Whelan
Eoin McCormack 13 Patrick Brady
Matthew Turner 14 James McGettrick
Andrew Henson 15 Conor Van Rensburg
Jack O’Reilly 16 Samuel Garvey
Andrew McCormack 17 Michael Cosgrove
David Del Rosario 18 Cuthbert (Bertie) Bamber
Tadgh Trainor 19 Oscar O’Connor
Anthony Quinn 20 Conor McGoldrick
Matthew O’Connor 21 Harry Dennison
Paul O’Sullivan 22 Tadhg Murphy
Sean Duffy 23 Mark Greer

Buccaneers Extended Squad

Nils Chapel, Calum Hudson, Daithi O’Leochain, Richard Heaslip, Pablo Vallarta and Cian Copeland

Coaches

David Dunning, Paul Byrne, Wes Hudson, Pat McCormack, Peter Mahon

Sligo Extended Squad

Michael Gaffney, Robbie Gilleece, Adam Feeney, Jacob Norris, Ted Keyes, James Dylan Barnicle, Feidhlin McGowan, Jayden Kelly, Odhran Buckley, Callum Scott, Heath Jeffrey, Keelan Gilmartin, Finnan O’Mahony

Coaches

Roger Burrows, Ken O’Neill, Aidan Mackey, Carl Van Rensburg, Gavin Laws

Ball Boys

Sean Gaffney, Harry Brady, Edward Laws

 

U16 BOYS CUP FINAL REPLAY

BUCCANEERS RFC CORINTHIANS RFC
Nathan Downes 1 Donagh Kilcommins
Eoin Naughton (captain) 2 Euan Kavanagh
Louis Clayburn 3 Miciog O’Shea
James Heaslip 4 Charlie Curling
Rian Claffey 5 Liam Cahill (Captain)
Tom Bourke 6 Ruairc Joyce
Oteaga Awhinawhi 7 Mark Farragher
Callum Kelly 8 Charlie Keane
Charlie O’Carroll 9 Darragh Conneely
Conor Naughton 10 Daniel Browne
Conor Dowling 11 Conor Dooley
Thomas Cotton 12 Sean Walsh
Niall Derwin 13 Finnan Strain
Tom Sheehan 14 Christopher Joyce
Dylan Bruton 15 Cian Heavey
Evan McMickan 16 Josh Gibson
Sam Slevin 17 Emmet Walsh
Jacques Bourdon 18 Dylan McDonagh
Brandon Conroy 19 Robbie Dolan
Camin Dolan 20 Peadar Delaney
Sean O’Donoghue 21 Cillian McCullough
Patrick Begley 22 Mark James Curry
Emilio Prada 23 Ben Cooke

Buccaneers Extended Squad

Andrew Mitchell, Sam Radebe, Aaron McAteer, Sean Noone, Cian Duffy, Sean Walsh

Coaches

Eugene Forde, Graham Heaslip, John O’Carroll, Ger O’Donoghue

Corinthians Extended Squad

Eoin Higgins, Jo Hickey, Lorcan Daly, Jamie Allen, James Fahy, Stefan Ababei, Hari Arkani, Joshua Craig, Samuel Cahill, Paidi Griffin, Jack Maher, Cormac Morrin

Coach

Muriel Dooley, Eoin De Butlair, Cathal Ford, Simon Kavanagh, James Allen and Niall Browne

 

U17 BOYS CUP FINAL

BUCCANEERS RFC SLIGO RFC
Sean Doyle 1 Aran Platt
Sean Rohan 2 Keelan Schoen
Padraig Brazil 3 Oisin Quinn
Josh McCormack 4 Matthew Gallagher
Conor Sheehan 5 Tom Walsh
Gabriel Murphy 6 Malachi Cullen
Patrick Egan 7 Max Hunter
Niall Tallon (Captain) 8 Ambrose Bamber (Captain)
Fionn Lyons 9 Gareth McGinty
Andy Quinn 10 Oisin O’Neill
James Clarke 11 Ronan O’Hehir
Ewan Joyce-Whyte 12 Conor Creaven
Leon Cassidy 13 Stefan Roche
Jack Donnelly 14 Gerard Murtagh
Donnacha Connolly 15 Robert O’Kelly Lynch
Peadar Dolan 16 Alex Harte
Aindriu Oates 17 Senan Fallon
Abu Saka 18 Luke McNamee
Matthew Fallon 19 James Horan
Jorge Prieto 20 Ronan O’Conor
Jack Pollard 21 Jack Deegan
Danny Reid 22 Aran Gilligan
Jules Antoine 23 Diarmaid O’Connell

Buccaneers Extended Squad

Brian Mulvihill, Sonny Drummond, Oisin Byrne, Matthew Connor, Stephen Joyce, Hugh Hilliard, Jack Duffy, Sean McCarthy, Dillon Lally, Matas Jurginas, Michael Kenny, Andrew Warde, Lestin Gossy, Pepe Marquez, Ryan Gahan

Coaches

Brian Tallon, Shay Ronan, Charlie Couper, Seamus Lyons, Alex Hayman

Sligo Extended Squad

Eamon Keane (24), James Crawford (25), Matthew Quinn (26) and Lochlann Jordan (27)

Coaches

Joe Walsh, Stanley Hunter, Brian Roche and Sean Creaven

It’ll be a triple header this Sunday at The Sportsground when the Bank of Ireland Connacht U14, U16 and U18 Boys Cup finals are held.

Kick-off is at 12pm, 2pm and 4pm and you can get the teams for all six squads below

BUY FINALS TICKETS HERE
CARRICK ON SHANNON RFC BUCCANEERS RFC
Matthew French 1 Ciaran West
Josh Keville 2 James Kelly
Sean McGreevy 3 Jack Ryan
Ronan Connolly 4 Evin Claffey
Cody O’Brien (jersey number 16) 5 Peter Bourke
Iarlaith Martin (jersey number 17) 6 Rueben Colleran
Alastair Hewson 7 Ruairi Dolan
Charlie Slevin 8 Nathan Kelly
Oran Beirne 9 Hugo McGowan
Conor Kelly 10 Andrew Cotton
Jamie Kieran 11 Jacob Bourke
Jack Moolick (captain) 12 Oisin O’Donoghue
Rian Costello 13 Darragh Lennon
Alex Copley 14 Ryan Nagle
Sean Gaffney 15 Philip Finnan
Charlie McDermott (jersey number 18) 16 Vlad Kotsiuba
Aidan McNiff (jersey number 19) 17 Owen Egan
Alan Bryan (jersey number 20) 18 Daniel Cleary
Paul Mullaney (jersey number 21) 19 Samuel Byrne
Ciaran Haupt/Richie Gavican (number 22) 20 Senan Nugent
Luke Charles/ J Prior (number 23) 21 Hugo Hannon
22 Amoafo Brown

Carrick on Shannon

Head Coach- Aengus MartinCoach- Padraig GleesonCoach- Seamus ConnollySkills- James Lynch

 

U16 BOYS CUP FINAL

BUCCANEERS RFC CORINTHIANS RFC
Nathan Downes 1 Donagh Kilcommins
Eoin Naughton (captain) 2 Euan Kavanagh
Sean Walsh 3 Dylan James McDonagh
James Heaslip 4 Charlie Curling
Rian Claffey 5 Liam Cahill
Tom Bourke 6 Ruairc Joyce
O’Tega Awhinawhi 7 Mark Farragher
Callum Kelly 8 Charlie Keane
Charlie O’Carroll 9 Darragh Conneely
Conor Naughton 10 Daniel Browne
Tom Sheehan 11 Lorcan Daly
Thomas Cotton 12 Sean Walsh
Niall Derwin 13 Christian Joyce
Conor Dowling 14 Ben Cooke
Dylan Bruton 15 Cian Heavy
Evan McMickan 16 Josh Gibson
Louis Clayburn 17 Emmet Walsh
Jacques Bourdon 18 Mici O’Shea
Brandon Conroy 19 Robbie Dolan
Camin Dolan 20 Pear Delaney
Sean O’Donoghue 21 Cillian McCullough
Patrick Begley 22 Mark James Curry
Sam Slevin 23 Eoin Higgins

Buccaneers Extended Squad

Andrew Mitchell, Sam Radebe, Aaron McAteer, Sean Noone, Cian Duffy, Emilio Prada

Coaches

Eugene Forde, Graham Heaslip, John O’Carroll, Ger O’Donoghue

Corinthians Extended Squad

Jo Hickey, Conor Dooley, James Allen, James Fahy, Stefan Ababei, Finnian Strain, Hari Arkani, Joshua Craig, Samuel Cahill, Paidi Geary Griffin, Jack Maher

Coach

Niall Browne

 

U18 BOYS CUP FINAL

BALLINA RFC CORINTHIANS RFC
Michael McLoughlin 1 James Duffy
Sean Hopkins 2 Steven Norman
Daniel Donegan 3 Alex Burke
Jack Gawley 4 Eoin Connolly
Eoin Fergus 5 Ryan Gaughan
Sean Murphy 6 Rory Glynn
Oisin Quinn 7 Charlie Leonard
Harry Regan 8 Daithi Kilcommins
David Feeney 9 Donagh Broderick
Ben Matheson 10 Jack Conway
Paul Brennan 11 Tadhg Joyce
Cian Anderson 12 Matthew Kennedy
Cathal Kelly 13 Blaine Barry
Brian Heffernan 14 Fearghal MacCearra
Brendan Collins 15 Eoghan Flannery
Leo Cronin 16 Jonathan Flynn
Conor Brown 17 Rory Piggott
Rhys Binley 18 Donncha Finn
James Caden 19 Gareth Kilkelly
Patrick Stevens 20 Bryan Walsh
Jack Murphy 21 Seaghan O’Braonáin
Dylan Neary 22 Luke Dahler
Tommy Rodgers 23 Jack Wise

Ballina Extended Squad

Tommy Esler, Blayze Molloy, Alex Hennigan, Adam O’Dowd, Adam Forde, Jack Phillips, Blair Norton, Kyle Neary, Luca Deegan

Corinthians Extended Squad

Jack Wise, Hugo deWildt, Timmy Shogbein, Sean Fox, Ryan Flynn, Diarmuid Kilraine, Maxwell Flynn,  Caden Grant

Related

TEAMS: Schools U14 League Finals

GALLERY: Bank Of Ireland Boys U17 Cup Final
Boys

GALLERY: Bank Of Ireland Boys U17 Cup Final

3 weeks ago
GALLERY: Bank Of Ireland Boys U15 Cup Final
Boys

GALLERY: Bank Of Ireland Boys U15 Cup Final

3 weeks ago
GALLERY: Bank Of Ireland Boys U13 Cup Final
Boys

GALLERY: Bank Of Ireland Boys U13 Cup Final

3 weeks ago