Friday, March 3

Guinness PRO12: Connacht 33-3 Zebre, Sportsground;

U14 Cup: Castlebar P-P Corrib, Castlebar RFC;

Saturday, March 4

Ulster Bank League 1B: Buccaneers 19-5 Dolphin, Dubarry Park; Galwegians 7-7 Old Wesley, Crowley Park;

Ulster Bank League 2A: Corinthians P-P Queen’s University, Corinthian Park;

Ulster Bank League 2C: Rainey 13-17 Sligo, Hatrick Park;

Connacht J1B League: Ballyhaunis 15-42 Creggs, Ballyhaunis RFC;

U18.5 A League Final: Corinthians P-P Creggs, Dubarry Park;

U16 Dev League Final: Westport P-P Oughterard, Ballinrobe RFC;

U16 Cup: Ballina P-P NUIG, Belleek Park, Ballina; Carrick P-P Ballinasloe, Carrick RFC; Castlebar P-P Corinthians, Castlebar RFC; Monivea P-P Ballyhaunis, Monivea RFC;

U15 Cup: Loughrea P-P Tuam/Dunmore, Loughrea RFC;

U14 Cup: Corinthians P-P Creggs, Corinthian Park; Monivea 14-18 Galwegians Black, Monivea RFC;

U15 Friendly: Monivea P-P Ennis, Monivea RFC;

Sunday 5th March

Women’s All Ireland League: Cooke 57-10 Galwegians, Shaw’s Bridge;

Connacht Women’s Cup Final: Buccaneers P-P Tuam, Sportsground;

Connacht Women’s Plate Final: Carrick P-P Castlebar, Sportsground;

Connacht J1A League: Connemara 46-14 Buccaneers, Monastery Field; Galwegians 24-3 Ballinasloe, Crowley Park; Monivea 15-24 Ballina, Monivea RFC; (Ballina crowned champions)

Connacht J1B League: Castlebar 17-12 Loughrea, Castlebar RFC; Sligo 16-5 Corinthians, Hamilton Park; Tuam 31-5 Ballinrobe, Tuam RFC;

Connacht J1C League: Corrib 33-5 Claremorris, Corrib RFC; Dunmore 31-7 Carrick, Dunmore RFC; Portumna 12-8 Westport, Portumna RFC;

J2 League Semi-Finals: OLBC P-P Ballina, OLBC; Oughterard P-P Corinthians, Oughterard RFC;

JP Flanagan U20: Galwegians P-P UCD, Crowley Park; Buccaneers P-P Naas, Dubarry Park; NUIG P-P MU Barnhall, Dangan;

U18.5 Cup: Monivea 0-29 Buccaneers, Monivea RFC;

U16 Cup: Creggs P-P Corrib, Creggs RFC;

U14 Cup: Buccaneers P-P Claremorris, Dubarry Park; Tuam 67-0 Galwegians Blue, Tuam RFC;

Related

Register for ‘Gain in the Game’ 2020 here