See the comprehensive list of fixtures across all levels that will be taking place in Connacht this weekend below.

Saturday, March 25

Ulster Bank League 1B: Buccaneers v Naas, Dubarry Park, 14:30; Galwegians v Dolphin, Crowley Park, 14:30;

Ulster Bank League 2A: Corinthians v Cashel, Corinthian Park, 14:30;

Ulster Bank League 2C: Kanturk v Sligo, Knocknacolon, 14:30;

U16 Dev League: Oughterard v Westport, Ballinrobe RFC, 14:30;

U16 Cup: Corinthians v Ballina, Corinthian Park, 13:45; Creggs v Ballinasloe, Creggs RFC, 14:00; Monivea v Sligo, Monivea RFC, 14:30;

U16 Plate: Castlebar v Carrick, Castlebar RFC, 14:30;

U15 Cup: Ballinasloe v Corinthians, Ballinasloe RFC, 19:00; Buccaneers v NUIG, Dubarry Park, 11:00; Claremorris v Carrick, The Convent Claremorris, 14:30;

U14 Cup: Ballina v Castlebar, Ballina RFC, 15:30; Sligo v Galwegians Black, Sligo RFC, 13:00;

U14 Plate: Creggs v NUIG, Creggs RFC, 12:30;

U13 Cup: Monivea v Buccaneers, Monivea RFC, 12:30;

U18.5 Friendly: Tuam v Buccaneers, Tuam RFC, 14:00;

U13 Girls 1-day Cup: 5 teams, Tuam RFC, 11:00-12:45;

Sunday, March 26

Connacht Junior Plate Final: Westport v Corrib, Sportsground, 13:00;

Connacht Junior Cup Final: Monivea v Ballinasloe, Sportsground, 15:00;

Women’s All Ireland League: Galwegians v St Mary’s, Crowley Park, 13:00;

J1B League: Creggs v Tuam, Creggs RFC, 14:30;

J1B League Play-off: Loughrea v Dunmore, Loughrea RFC, 14:30;

J2 League Final: Corinthians v Ballina, Westport RFC, 14:30;

U20 Purcell Cup: Buccaneers v Naas, Dubarry Park, 15:00;

U20 Purcell Cup: NUIG v Greystones, Dangan, 15:00;

Connacht Women’s League: Buccaneers v Carrick, Dubarry Park, 14:00; Tuam v NUIG, Tuam RFC, 13:00;

U18.5 A League: Creggs v Corinthians, Dubarry Park, 11:30;

U18.5 Cup: Castlebar v Ballina, 12:00; Sligo v NUIG, Hamilton Pk, 12:00;

U17 Cup: Sligo v NUIG, Hamilton Pk, 14:00;

U16 Cup: Galwegians v Buccaneers, Crowley Pk, 15:00;

U14 Cup: Corinthians v Tuam, Corinthian Park, 12:00; Buccaneers v Ballinasloe, Dubarry Park, 10:30;

U14 Plate: Loughrea v Monivea, Loughrea RFC, 12:00; Carrick v Claremorris, Carrick RFC, 14:00;

U13 Cup: Ballina v Oughterard, Ballina RFC, 14:30; Ballinasloe v NUIG, Ballinasloe RFC, 11:30;Westport v Corrib, Westport RFC, 11:30;

U13 Plate: Gort/Portumna v Claremorris, Portumna RFC, 13:00;

U15 Friendly: Galwegians v Young Munster, Castlepark, 11:00;

Related

IRFU Add ‘Competition Stage’ To Roadmap For Clubs With September Return Planned